Współpraca z miastem Karpacz

Adam Szumowski

Jest to projekt funkcjonujący od momentu powstania naszego Clubu. Czynnie uczestniczymy w życiu miasta. Organizujemy wspólnie spotkania wigilijne dla emerytów. Zakupiliśmy dla Szkoły Podstawowej dwie tablice interaktywne. Przy wjeździe do Karpacza otrzymaliśmy w roku 2011 miejsce na umieszczenie naszej tablicy rotariańskiej. Od 2013 roku Miasto Karpacz wspomaga nas przy organizowaniu wyścigu rowerowego na Śnieżkę. W 2018 roku wspólnie organizowaliśmy Mistrzostwa Świata w Długodystansowych Biegach Górskich.

Otwarcie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowarach.

Adam Szumowski

W dniu 19-03-2014 odbyło się oficjalne otwarcie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowarach.
Rotary Klub Karpacz Karkonosze miał w tym swój znaczny udział.
Grant wykonany wspólnie z Rotary Club of Aberdeen St.Machara oraz Rotary Klub Jelenia Góra, pozwolił na ufundowanie wyposażenia sprzętu do rehabilitacji osób niepełnosprawnych:

Kabiny rehabilitacyjnej
    Aparatów do magnetoterapii, laseroterapii oraz do zabiegów ultradzwiękami
    Toru do nauki chodzenia
    Urządzenia orbitrek
    Tablicy interaktywnej.

Aukcja Dzieł Sztuki

Adam Szumowski

Współczesnej współpraca z Biurem Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze W 2017 roku rozpoczęliśmy współpracę z BWA. W 2018 roku zorganizowaliśmy dwie aukcje.
Środki finansowe uzyskane z aukcji zamierzamy przeznaczyć na propagowanie sztuki wśród młodzieży w formie warsztatów artystycznych, turnieju wiedzy o sztuce, wyjazdów na ciekawe wystawy....

Współpraca ze Szkołą Muzyczną

Adam Szumowski

w Jeleniej Górze W miarę naszych możliwości pomagamy przy zakupie instrumentów muzycznych wyższej, koncertowej klasy dla szczególnie uzdolnionej młodzieży.
 W 2016 roku uczennicy SM sponsorowaliśmy wyjazd na międzynarodowy konkurs w Sztokholmie gdzie zajęła II miejsce.